Anasayfa / Diyarbakır Evkur
İkinci El Ev Eşyaları
komple-ev-esyasi-alanlar

Diyarbakır Evkur

Diyarbakır İkinci El Eşya Alan Yerler

İkinci el eşya satışı nedir? Artık kullanılmayan bir eşyanın, belli bir miktar para karşılığı satılmasıdır. İkinci el eşya satışları, ekonomi için önemlidir. Özellikle insanlar araba gibi maliyeti yüksek eşyalar almak istedikleri zaman, sıklıkla ikinci el tercih etmektedir. Bunun sebebi, ikinci el eşyaların, hiç kullanılmamış eşyalara oranla fiyatının çok daha ucuz olmasıdır. Sıfır bir arabanın fiyatının 80000 kadar olmasına karşın, aynı arabanın ikinci el halinin fiyatının 50000’e kadar düşebildiği görülmektedir. Sizde artık kullanmadığınız eşyalarınız varsa, bunu kazanca dönüştürebilirsiniz. İkinci el beyaz eşya alan yerler bulabilir ve eşyalarınızı satabilirsiniz. Aklınıza gelen buzdolabı, çamaşır makinesi, aspiratör ya da derin dondurucu gibi A’dan Z’ye tüm beyaz eşyalarınızı satabilirsiniz. İkinci el beyaz eşya satışı yapan dükkânlardaki görevliler, satmak istediğiniz eşyayı inceler. Alış fiyatını, kalitesini, ne kadar kullanıldığını değerlendirir ve eşyanıza uygun fiyat biçerler.

Spot eşya satışları ise, ikinci el eşya satışlarından farklıdır. Halk tarafından ikisinin de aynı olduğu sanılsa da aslında durum böyle değildir Bir mağaza veya firmanın ana firmaya aylık satış garantisi verdiği kadar ürünü kendi mağazasında satış yapamaması sebebiyle, ürünün düşük kârla peşin fiyata satılması şeklinde çalışan piyasaya spot piyasa ismi verilmektedir. Spot eşyalar, “sıfır” denilen, hiç kullanılmamış durumda ve orijinal olan eşyalardır. Çakma ürünler, spot eşya kategorisine girmez. Ayrıca, satılan spot ürünlerin fabrika tarafından garantisi de vardır. Spot eşya satışları, tüketici için son derece kârlıdır. Normal fiyatı 1500 lira olan bir beyaz eşyayı spot mağazasından 1000 liraya alabilir. Üstelik tamamen orijinal ve sıfır bir ürün satın almış olur. Diyarbakır Spot eşya alım satım piyasası gelişmektedir.

İkinci el eşya alanlar, bu durumdan gayet memnundur. Birçok insan bütçesini sarsacak, pahalı eşyaları alıp borçlanmak yerine, çok daha ucuz bir fiyata aynı ürünün ikinci el halini almayı tercih etmektedir. İstanbul’un özellikle bazı semtlerinde ikinci el eşya alım satımları büyük gelişme göstermektedir. Spot eşyalara da, en az ikinci el eşyalara duyulduğu kadar ilgi duyulmaktadır. Çeşitli spot eşya mağazaları bulunmaktadır. Spot ve beyaz eşya satışları, birçok ürünü kapsamaktadır. Buzdolabı, çamaşır makinesi gibi beyaz eşyalardan, akıllı telefonlara kadar birçok eşyanın spot ve ikinci el olarak satışı yapılmaktadır. Özellikle, ikinci el arabalar da sıklıkla tercih edilmektedir. Bu, fiyatların hiç kullanılmamış ürünlere oranla oldukça uygun olmasından kaynaklanmaktadır.